Cílem akce je uzavřené setkání a burza zkušeností vybraných městských a oblastních galerií z celé České republiky, jejich kurátorů/kurátorek, resp. ředitelů/ředitelek, se zaměřením na vystavování současného umění.

Dvoudenní program, který se bude konat v termínu 28. – 29. 8. 2019 se bude skládat především z aktivit řízených moderátorem, kdy se pomocí designových metod budeme dobírat témat a možností, které jsou pro budoucnost nám svěřených galerií důležité.
Cílem je vytvořit spolupracující skupinu kurátorů a galeristů, kteří by se v budoucnosti chtěli zasadit jednak o kultivaci vlastní galerie, vlastního města, a jednak o vytvoření galerijní sítě, která by umožnila řešit problémy, sdílet informace či řešení..

Zahájení 22. 8. ve 13:00
Ukončení 23. 8 ve 12:00
Vstupné: 300Kč

Nocleh jsme schopni zajistit na matracích v budově Knihovny Třinec (pro nenáročné), případně Vám na vyžádání doporučíme vhodné ubytování.

V případě Vašeho zájmu Vás zdvořile žádáme o potvrzení účasti nejpozději do pondělí 29. července 2019, a to na emailovou adresu kurator@knihovnatrinec.cz.