Fotbalový stadion „Za Lužánkami“ platil po dlouhá desetiletí za symbol fotbalového svatostánku s ojedinělou atmosférou a pravidelnými návštěvnickými rekordy. Avšak podobně jako v jiných městech i brněnský stadion se stal obětí postupných majetkových a obchodních spekulací, které spolu s politickým nezájmem vedly na začátku tisíciletí k jeho uzavření a postupnému zchátrání. Po více jak čtrnácti letech, během nichž se ze slavného stadionu postupně stal polorozpadlý, přírodou zarostlý brownfield, vyvrcholila frustrace fanoušků v ojedinělou mobilizaci sil, fyzických i politických. Úsilí fanoušků ve snaze navrátit svůj klub na místo, s jehož historií je pevně svázána fotbalová identita celého města, přesáhlo veškerá očekávání a vedlo k nevídaných výsledkům.
Dokumentární film Stadion vypráví neobyčejný příběh fanouškovské oddanosti a obětavosti. Touha zachránit milovaný stadion vedla brněnské fotbalové fanoušky k nevídanému projevu občanského aktivismu ve snaze změnit věci tzv. zespodu. Dokument zachycuje téma fanouškovství ve zcela nové sociální perspektivě a odhaluje fenomén identifikace člověka s urbánním prostorem města.(Tom_Hlavacek)

 

Tomáš Hlaváček vystudoval filozofii a mediální studia na Masarykově univerzitě v Brně. Působí jako nezávislý dokumentarista a zaměřuje se na kritické zachycení současných politicko-společenských témat. Je autorem dokumentárních reportáží pro online deník A2larm Černí, bílí, spojme síly!, Kotleba nie! nebo Ve jménu přepravního řádu.

V roce 2014 vznikl jeho film Modrobílá šlechta, který je sondou do komunity fanoušků hokejového týmu HC Kometa Brno. Roku 2016 byl dokončen film Když máš práci, máš všechno mapující osudy slovenských Romů, kteří přišli po 2. sv. válce za prací do českých zemí.

Kromě angažovaných dokumentárních snímků se autor věnuje také tvorbě krátkometrážních experimentálních filmů – Dar (2012), Panta Rhei (2016).