Adam Hrubý: 不久

18/05/2018 - 08/06/2018
Knihovna Třinec Lidická 541 Třinec, 739 61

prostorová instalace

不久
Každou chvílí.
Zanedlouho.
Co nevidět.
Brzy.
Už.
Každá kultura zasazuje svoji budoucnost do momentu uskutečnění. V něm se všechno odehraje, vyřeší, ukáže, rozsoudí, posune a dopadne. Zítřek je iluze, utěšující a zlověstná zároveň. Je příčinou naší naděje i našeho zklamání. Jediné, co vám totiž může zítřek slíbit, je další zítřek. Stačí vám to?

Vlajeme životem nad propastí, autobus nemá dno. Pravidla jsou zřejmá až průhledná a výsledek jednoznačný. Přesto doufáme, že tentokrát to bude jiné — jaký by to celé jinak mělo smysl? Tentokrát se to vyplatí. Tentokrát má cenu uvěřit iluzi a držet se madel. Však ona tu nejsou jen tak pro nic za nic. Musí přece být nějaká odměna za všechno to doufání.

Ve svém díle zkoumám rozdíl mezi slibem a hrozbou jako dvojjediným smyslem budoucnosti. Cestující jsou povinni za jízdy se držet.

_____________________________
Adam Hrubý, *1984, Hong Kong
Adam Hrubý je nesnesitelně nabroušený drahokam a šumivá hyperbytost. Vylosovaný šťastlivec a stálý příznivec. Adam Hrubý je úplná nula, nasazená jednička a nerozlučná dvojka; vyhledávaný expert na sémiogenezi trendů a racionalizaci póz. Adam Hrubý je dobrý strávník. Adam Hrubý je často zván ke tvorbě strategií a kreativních konceptů pro jednotlivce, neziskové organizace, start-upy, univerzity, korporace, politické strany a platformy na ovládnutí lidstva. Adam Hrubý se odborně specializuje na něco mezi. Adam Hrubý také studoval počítače a na počkání dokáže pumping lemma pro bezkontextové gramatiky. Ve svém volném čase žije celý svůj život. K jeho oblíbeným kratochvílím patří emulgace vajec máslem, sbírání krásných duší a dotýkání se. Adam Hrubý je úplně obyčejný zvláštní případ. Adam Hrubý věří, že když o sobě lidé píší ve třetí osobě, lidé jejich výrokům spíše uvěří. Adam Hrubý je bezpečný, je-li užíván dle návodu.

https://hruby.guru/