Duety - pedagog a student (v rámci mezinárodního festivalu Kręgi Sztuki / Kruhy umění 2014)

26/06/2014 - 10/08/2014
Galerie města Třince KD Trisia nám. Svobody 526 Třinec, 739 61

Evropské umělecké vysoké školy v Kruzích umění 2014 - projekt několika výstav v Polsku a v Česku, které prezentují duety pedagog a student devíti uměleckých škol.

Evropské umělecké vysoké školy v Kruzích umění 2014 – projekt několika výstav v Polsku a v Česku, které prezentují duety pedagog a student devíti uměleckých škol (Akademie výtvarných umění v Praze, Ostravské univerzity v Ostravě, Fakulty výtvarných umění v Brně, Akademie výtvarných umění v Katowicích, Akademie výtvarných umění Władysława Strzemińskiego v Łodzi, Akademie výtvarných umění v Krakowě, Akademie výtvarných umění ve Warszawě, Institutu umění Slezské univerzity v Cieszyně a Univerzity výtvarných umění v Budapešti).

Hlavní myšlenkou výstav je prezentace a propagace nejzajímavějších osobností nejmladšího pokolení studentů a absolventů uměleckých škol v kontextu svých pedagogů. Během 5. edice festivalu Kręgi Sztuki / Kruhy umění 2014 proběhnou výstavy v polských galeriích v Cieszyně, v Katowicích a v Krakowě, v českých galeriích v Českém Těšíně, v Ostravě a v Třinci a v Maďarsku v Budapešti.

V Galerii města Třince budeme mít možnost vidět především grafickou tvorbu těchto pedagogů:

Krzystof Tomalski + Zofia Szczęsna (Akademie výtvarných umění v Krakowě)

 Marcin Surzycki + Arkadiusz Vroda (Akademie výtvarných umění v Krakowě)

 Waldemar Węgrzyn + Michalina Wawrzyczek – Klasik (Akademie výtvarných umění v Katowicích)

 Witold Jacyków + Agnieszka Lamirowska (Institutu umění Slezské univerzity v Cieszyně)

(foto: Bartłomiej Sawka)