dvojitá dávka umění: Kruhy umění / Iva Krupicová a Hana Mičková

07/07/2016 - 25/08/2016
KD Trisia nám. Svobody 526 Třinec, 739 61
2 výstavy (Duety a Ona s ní) 2 prostory (kulturní dům a knihovna) 2 vernisáže v jeden den (čtvrtek 7. 7. od 17 a 18 hodin)

Kruhy Umění: Duety

Galerie města Třince (KD), vernisáž ve čtvrtek 7. 7. v 17:00 hod.

Projekt „Duety – pedagog a student“ v rámci mezinárodního festivalu „Europejskie Akademie w Kręgach Sztuki 2016“ již třetím rokem představuje pracoviště vysokých uměleckých škol z České republiky, Polska a Slovenska formou prezentace prací pedagoga a studenta, nebo absolventa. Projekt je obecně koncipován multimediálně, to znamená, že jsou představeny ateliéry v širokém spektru – kresba, grafika, malba, multimédia, objekt, socha atd. V tomto roce proběhnou výstavy ve třech galeriích a to v Třinci, Českém Těšíně a Katovicích.
Výstava v Galerie města Třince – KD Trisia představí čtyři autory ze dvou vysokoškolských pracovišť Fakulty umění a designu UJEP v Ústí nad Labem a Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě.
Miloš Michálek jako pedagog a student Jakub Konupka z pracoviště FUD UJEP v Ústí nad Labem zaměřeného na grafiku, kde v rámci koncepce fakulty toto pracoviště uvádí studenty do problematiky současné grafiky, umění knihy, tisku a papíru. Zprostředkovává poznání výrazových možností a specifik grafických technik tisku z výšky, tisku z hloubky, litografie a sítotisku.
Z Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě se prezentují Robert Makar a Kateřina Makar Vaclavková, kteří působí na Katedře grafiky a jiných médií. Katedra grafiky a jiných médií VŠVU Bratislava je názorově široce koncipovaná katedra, která umožňuje rozvoj výtvarného myšlení a cítění, realizovaného v grafických a jiných médiích.
Více informací festivalu: www.kregisztuki.com
___________________________________________________________________

Iva Krupicová a Hana Mičková: Ona s ní

Galerie města Třince (v knihovně), vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 7. 7. v 18 hod.

Autorky výstavy Ona s ní absolvovaly v roce 2012 Ateliér Obalový a knižní design na Katedře grafiky a kresby Ostravské univerzity.

Iva Krupicová
*1987
Věnuje se tvorbě grafických listů, převážně hlubotiskovými technikami. Dále se zabývá tvorbou knih, přes knižní vazby, typografii a ilustace, které většinou zpracovává grafickými technikami nebo různými alternativními způsoby.

Hana Mičková
* 1988
V současnosti se zabývá především tvorbou ilustrací, autorských knih, volnou i užitou grafikou. Kombinuje výtvarné techniky, vytváří koláže z vlastních grafik, kresby a malby.

„Naším společným zájmem je kniha. Každá k ní ale přistupujeme svým specifickým způsobem. Na výstavě v Galerii města Třince můžete vidět oba naše odlišné rukopisy ve vzájemné konfrontaci. Možná v nich naleznete i něco společného, „snového“.
Společná cesta začala ještě za studií na vysoké škole. Sdílely jsme jeden ateliér a navzájem jsme se ovlivňovaly a motivovaly. Vždy nás spojovala chuť k tvorbě a touha vymýšlet nové zajímavé projekty. Možnost uskutečnění výstavy byla pro nás skvělou příležitostí ukázat průřez naší tvorbou za posledních pár let.“

Více informací o autorkách: www.hanamickova.cz
Více informací o galerii: www.galerietrinec.cz