Pavla Krkošková Byrtusová: Projekt zahrádka

27/08/2014 - 03/10/2014
Galerie města Třince KD Trisia nám. Svobody 526 Třinec, 739 61

Autorka se věnuje převážně malbě, fotografii, grafice a ilustraci. Ve své tvorbě často dokumentuje prožité situace. Silným inspiračním zdrojem je pro ni rodný region a místo, ve kterém žije.

Pavla Krkošková Byrtusová se narodila se v roce 1981 v Jablunkově-Návsí. Vystudovala Ateliér intermediálních forem na Institutu pro umělecká studia na OU v Ostravě a Ateliér fotografie na Fakultě umění a designu UJEP v Ústí nad Labem. Žije a pracuje v Žilině a v Návsí. Věnuje se převážně malbě, fotografii, grafice a ilustraci. Ve své tvorbě často dokumentuje prožité situace. Silným inspiračním zdrojem je pro ni rodný region a místo, ve kterém žije. Podvědomě je ovlivněná idylickým prostředím, ze kterého pochází. Podklad pro drobné akce a záznamy tvoří velice často prostředí vesnice, zahrady či lesa, ke kterým má silný vztah.

Výstava Projekt zahrádka bude postavena hlavně na kresbách. Autorka zkouší, pro ni, nový způsob záznamu – velkoformátovou kresbu. Zpracovává téma zahrady a zahradničení a s ním spojených pocitů očekávání, relaxace, pohody, ale občas také zoufalství. Dále představí drobnou knihu tištěnou sítotiskem, která je volným záznamem jejího zahrádkářského experimentu. Nečekejte půl metrové dýně, zahrada v pojetí Pavly bude vždycky spíše okrasná a i když zasela zeleninu, u ní se počítá za užitečnou i květina plevele.

Více informací o autorce: http://pavla.uuterky.net