Vernisáž se koná v Galerii města Třince (knihovna) v 18:00.
Výstava potrvá do 20. 7. 2019
www.viktorfreso.com

Výstavní projekt Viktora Freša „Ego-ecology“ je reprezentací procesu navyšování hodnoty odpadu tím, že z něj vzniká umělecké dílo. Odpad je známým umělcem nainstalován do galerie a tím získává novou trhovou hodnotu. „Bývalý“ odpad nekončí na skládce a ani nebude recyklován. Institucionálně se bude uchovávat pro další generace.

„MgA. Viktor Frešo (* 22. června 1974 Bratislava, Československo) je slovenský konceptuální fotograf, výtvarník a umělec. Do povědomí veřejnosti se dostal mimo jiné jako spolupracovník Davida Černého, se kterým se podílel na jeho díle Entropa.
Vystudoval bratislavskou Vysokou školu výtvarných umění a Akademii výtvarných umění v Praze, kterou ukončil roku 2005. Jeho práce a celkový přístup k současnému umění spočívá v tom, že Frešo vytváří tzv. koncepty a projekty, ve kterých je kritický a agresivně vyjadřuje pohrdání současnou výtvarnou scénou s podtónem lehkosti a humoru. Ve své tvorbě používá důraz na své ego a sebeironii.
Dalším typickým aspektem jeho tvorby je přesah do mediálního světa. Zúčastňuje se různých talk show a nechává sám sebe fotografovat mediálně známými lidmi.
Založil několik uměleckých skupin, jako např. EGOART či Fifty-fifty group. “ Wikipedie